Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

..........O nás..........

 

Spíše než o nás by zde mělo stát o Břeťovi, protože taťka je ten vášnivý chovatel, který se každý den poctivě stará o všechny zvířátka na Staříčském statku. Břeťa ovšem není žádny sobec, a tak moc dobře ví, že celá rodina se na jeho ušlechtilém zájmu podílí, a proto je to tady o nás o Proscích a všech příslušnících rodinných.

 

Dáme si trošku té historie. Vezmeme to úplně od úplného začátku......Břetík se narodil kdy... to není podstatné ale, kde... to už nás zajímat může a je to v Ostravě. Což tedy značně komplikovalo jeho velký chovatelský sen. Nicméně srdci neporučíš, a tak i v těchto podmínkách si dokázal najít cestu ke svým zvířátkům. Byli to holoubci, kteří otce fascinovali. O holoubky není ve městech nouze a Břetík pro pár z nich zřídil holubník, ve kterém je vesele choval. Teď si uvědomuji, že jsem se nikdy neptal na bližší detaily tohoto chovu holubů a moc si to teda ani nedovedu představit, jak to měl ten taťka vyřešené. Kde se dá v centru Ostravy udělat holubník....? Ale hned mě napadá film...léto s kovbojem a hlavně jedna scéna kde Hanzlík vejde do kuchyně a ptá se své matky jestli může jít ukázat své kamarádce holuby. Matka s tím souhlasí, ale nechápe co ty holky na těch holubech vidí? ....Ať už to měl taťka Břeťka udělané jakkoliv, měl to určitě moc dobře vymyšlené a láska k holubům mu vydržela až dodnes. :)

 

 

Tohle byly první zmínky a myslím, že můžeme říct, počátky Břeťového chovatelství. Dále je potřeba zmínit, že kromě holoubků měl taťka ve svých třinácti letech psa Ajaxe (dlouhosrstá kolie).Obrazek Byl to velice chytrý a poslušný pejsek.  

 

 

 

 

 

Ajax

 

 

Určitě je toho mnooohem víc co by se dalo o Břeťových chovatelských počátcích říct, ale to už by bylo pro zdejší potřeby moc. Takže to uzavřeme tím, že se Břeťovi splnil jeho sen z dětství a bydlí se svoji rodinou v krásné a malebné vesničce Staříči kde se věnuje svým zvířátkům, která se Vám budeme snažit na těchto stránkách představit.